Program | FPG MoneyExpo Invest 2019

Pátek (29. 11. 2019)

8.30 – 9.00 Akreditace návštěvníků

 

9.00 – 9.15

ZAHÁJENÍ KONFERENCE

 

9.15 – 10.00
JAK PŘIPRAVIT SVÉ PORTFOLIO PRO NÁSLEDUJÍCÍ OBDOBÍ
Stárnoucí býčí trh. Po 10 letech globálního býčího trhu již pravděpodobně mají akciové trhy to nejlepší za sebou. Obchodní válka, Brexit. Ve světě aktuálně existuje mnoho rizik a neznámých, které ohrožují portfolia investorů. Ve své přednášce vám investiční stratég Conseq Investment Management Michal Stupavský ukáže, jak připravit své portfolio pro následující období.

přednáška
Michal Stupavský, investiční stratég Conseq Investment Management 

 

10.00 – 10.45
AKCIE: MŮJ VÝHLED, MÉ PORTFOLIO
Povídání o aktuální situaci na akciovém trhu a o akciích, které považuje Jaroslav Brychta momentálně za nejatraktivnější. Zároveň vám ukáže skladbu svého portfolia.

přednáška
Jaroslav Brychta, hlavní analytik X-Trade Brokers

 

10.45 – 11.00 Přestávka

 

11.00 – 11.45
DIVIDENDOVÍ KRÁLOVÉ A ARISTOKRATÉ

Věděli jste, že na americké burze existuje 25 firem, které více než 50 let každoročně zvyšují svou dividendu? Věděli jste, že 57 firem zvyšuje každoročně svou dividendu již více než 25 let? Zdenek Zaňka bude ve své přednášce mluvit právě o těchto tzv. dividendových králích a aristokratech.

přednáška
Zdeněk Zaňka, soukromý investor a zakladatel Trhy.cz

 

11.45 – 12.30

INVESTIČNÍ PŘÍSTUPY FONDU CHARLES BRIDGE
Investiční strategie fondu Charles Bridge umožňuje investorům vydělávat při stagnujících či klesajících trzích. Fond aplikuje strategie, které mají zajistit výnos v obdobích, kdy se trhům obecně nedaří. O tom, jaké sofistikované přístupy a strategie fond využívá a hlavně jak je můžete využít i svých portfoliích se dozvíte od Jana Kašky, hlavního investičního stratéga fondu Charles Bridges.

přednáška
Jan Kaška, hlavní investiční stratég fondu Charles Bridge

 

12.30 – 13.30 Přestávka na individuální oběd

 

13.30 – 14.15
NOVINKY V RÁMCI PEER-TO-PEER INVESTOVÁNÍ
Trh peer-to-peer investičních možností je neomezený. V Česku je zatím oproti zahraničí v začátcích, nabírá však na rychlosti. Jak investování “do lidí” funguje a jak se řídí jeho riziko? Jak využít tuto příležitost k výnosu? Finanční ředitel Zonky, největší fintech P2P služby v České republice, Jiří Humhal, vysvětlí, jak to funguje a jaké jsou největší novinky a trendy v peer-to-peer investování z tuzemska i ze zahraničí.

přednáška
Jiří Humhal, finanční ředitel Zonky

 

14.15 – 14.45
MOŽNOSTI A SPECIFIKA INVESTOVÁNÍ DO STARTUPŮ
Tento praktický workshop bude zaměřený na to, jak správně vybrat startupy, do kterých investovat. Projdeme si základní kritéria, podle kterých vybírat, jak stanovit rizikovost investice i jak relevantně zhodnotit šanci na úspěch. Dozvíte se také, jak je možné se ve startupech angažovat, jak s nimi pracovat a na co si dávat pozor.

přednáška
Jan Krahulík a Michal Ciffra, partneři ve společnosti Grouport

 

14.45 – 15.00 Přestávka


15.00 – 15.45
KOUPĚ, PRONÁJEM A SPRÁVA NEMOVITOSTÍ
Přednáška bude zaměřena na praktické rady investorům v oblasti koupě, pronájmu a správy 
nemovitostí. Je vhodná pro všechny, kteří plánují investovat či již investovali do nemovitostí a chtějí se dozvědět o tom, kdy a jak kupovat nemovitosti, jak je efektivně pronajímat a spravovat.

přednáška
Jiří Uhman, soukromý investor a poradce v oblasti investic do nemovitostí, vedoucí katedry financí a účetnictví FSE UJEP

 

15.45 – 16.30
INVESTICE DO NEMOVITOSTÍ V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH

Trh s nemovitostmi zažívá turbulentní období. Do jeho vývoje se promítá jak ekonomický růst, tak nařízení ČNB. Jak investovat v následujících letech do nemovitostí? Jaké výnosy lze očekávat a jaká rizika hrozí? To vše se dozvíte v této přednášce.

přednáška
Pavel Holečka, soukromý investor a odborník na nemovitosti


16.30 – 16.45 Přestávka

 

16.45 – 17.30
JE MOŽNÉ PREDPOVEDAŤ PREPAD NA AKCIOVOM TRHU?
Ide o večnú otázku, na ktorú nie je jednoduché odpovedať. Na prednáške sa zameriame na koncept využitia predstihových indikátorov, ktoré by mali predznačovať ďalší vývoj v ekonomike a teda aj na trhu s akciami. Popíšeme si tiež metódu rebalancovania portfólia za účelom zníženia rizika a zvýšenia výnosu.

přednáška
Tomáš Vranka, senior account manager X-Trade Brokers


 

17.30 – 18.30
RISK MANAGEMENT A KONSTRUKCE INVESTIČNÍHO PORTFOLIA

Správné postupy řízení rizik jsou základem pro dosažení robustní konstrukce portfolia. V přednášce se budu zabývat tím, jaké techniky optimalizace portfolia minimalizují/maximalizují míru rizika (volatilita, sharpe ratio, korelace…) a jak s nimi pracovat při jeho tvorbě.

přednáška (telemost) – překlad do češtiny na hlavním pódiu
Filippo Macaluso, quantitative and risk analyst at State Street’s ERM Model Validation Group.

 

18.30 Zakončení konference

 

Pozn.: Změna programu vyhrazena. Programové okruhy stále zpřesňujeme a rozšiřujeme.

 

BUTTON

Top